Синглетно-киснева суміш (далі – СКС), готується за допомогою апаратів «МІТ-С», являє собою збагачені (насичені) синглетним киснем, суміші, коктейлі та пінки приготовані на підставі бутильованої столової або мінеральної води, фіточаїв, соків, нектарів, рослинних сиропів.
Синглетний кисень – це метастабільний стан молекулярного кисню (O2) з більш високою енергією, ніж в основному, тріплетному стані, з коротким періодом життя. Після активації молекули кисню переходять у вихідний стійкий (до входу в активатор) стан або вступають в реакцію з радикалами для утворення води, здійснюючи при цьому синглетно-триплетний дипольний перехід, тобто при цьому випромінюються кванти на певних частотах.
Принцип утворення синглетного кисню апаратами МІТ-С: кисень, який міститься в повітрі, проходячи через активатор, під дією жорсткого ультрафіолетового випромінювання перетворюється в синглетний кисень. Молекула кисню О2 в синглетному стані живе обмежений час, після чого вона розпадається і відновлюється до нормального стану. Цей процес синглетно-триплетного дипольного переходу супроводжується виділенням енергії ультрафіолетового діапазону, яка власне і тягне за собою ланцюг біохімічних і біофізичних процесів, спрямованих на нормалізацію обмінно-окислювальних реакцій в організмі.
Синглетно-кисневі суміші, коктейлі та пінки призначені для використання в харчуванні з метою загального зміцнення організму і підвищення імунітету.
Синглетно-кисневі суміші і коктейлі повинні реалізуватися протягом 7 – 10 хвилин після приготування, синглетно-кисневі пінки повинні реалізуватися протягом 3 – 5 хвилин після приготування на підприємствах громадського харчування, в торговельній мережі, лікувально-профілактичних установах, столових дошкільних і шкільних установ і для домашнього використання з метою загального зміцнення організму і підвищення імунітету.
Уворення СКС засноване на фотохімічній і фотоенергетичній сенсибілізації парів води (водних розчинів) ультрафіолетовим (УФ) випромінюванням.
Перетворення пароводяної суміші в СКС здійснюється в процесі проходження даної суміші через спеціальний активатор.
При цьому вода переходить в дрібнодисперсний стан, а вільний кисень повітря – в синглетний. Новостворена суміш має структурований стан, який за своїми властивостями аналогічний внутрішньоклітинному стану води в біологічних структурах. Додаткове застосування магнітного поля сприяє спіновій поляризації електронних хмар, що робить молекулу води більш енергоємної, а воду, відповідно, унікальною. Цей процес синглетно-триплетного дипольного переходу супроводжується виділенням квантів електромагнітної енергії в ультрафіолетовому діапазоні, що становлять енергоінформаційну основу СКС (патент № 1395 від 12.12.2001, патент № 33892 від 10.07.2008).
Надходження СКС в організм людини впливає на мембранно-обмінні процеси і біоенергетичні перетворення усередині клітини, результатом яких є нормалізація антиоксидантних функцій.