Синглетно-кисневий метод терапії був запропонований в 1996 році шведським вченим Ентоні Ваном як альтернативна методика антиоксидантного захисту. Активація кисню відбувається за рахунок впливу ультрафіолетового опромінення. Активований кисень живе короткий час і потім переходить в свій звичайний стан. Процес синглетно-триплетного переходу супроводжується випромінюванням ультрафіолетових хвиль, які активізують ланку біохімічних і біофізичних процесів, спрямованих на нормалізацію обмінно-окислювальних реакцій організму. За роки застосування метод відмінно зарекомендував себе в різних клініках Європи, Америки та СНД.
Синглетний кисень, який ми застосовували для оздоровлення дітей в школі, отримувався за допомоги апарату «МІТ-С» з використанням генераторів ультрафіолетового і квазілазерного випромінювання і подвійної магнітної обробки.
Синглетно-киснева суміш виглядає як туман, куди входить крім синглетного кисню (1О2), пари води, оксид азоту (NO) і повітря. Нами застосовувалася методика структурування води для приготування синглетно-кисневих пінок. Використання розчинів відбувалося відразу ж після їх приготування.
Використання методу доцільно при:
1. Проведенні загальнозміцнюючих та оздоровчих заходів для дітей;
2. Патології органів дихання без декомпенсації і в період поза загостренням;
3. Захворюваннях органів системи травлення;
4. Перевтомі і нервово-астенічних станах дитини;
5. Захворюваннях опорно-рухового апарату (сколіози, остеохондрози);
6. Захворюваннях органів внутрішньої секреції.
Про ефективність використання синглетно-кисневої терапії свідчать наукові дослідження, проведені інститутом педіатрії, акушерства і гінекології з оздоровлення дітей з наявністю хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів у базових школах.
Призначення дітям синглетно-кисневих коктейлів протягом 10 днів дозволило значно зменшити кількість патогенної мікрофлори в носоглотці, підвищити рівень нормальної мікрофлори і знизити активність запального процесу.
В результаті застосування методу спостерігалося загальне поліпшення стану здоров’я дітей, зниження гострої захворюваності, нормалізація бактеріальної мікрофлори у дітей з хронічним тонзилітом, «відновлення» мікробіоценозу носоглотки, поліпшення успішності, зниження рівня невротичних і депресивних станів.
Так, кількість патогенних стафілококів в носоглотці знизилася з 53,1% до 3,1%, стрептококів з 21,9% до 0%. При цьому відзначено достовірне підвищення кількості лактобактерій. (Матеріали опубліковані в журналі «Перинатологія і педіатрія» .- 2007. №7).
СКТ має стати одним з базових методів оздоровлення дітей в організованих колективах. Синглетно-кисневі суміші являють собою збагачені синглетним киснем інгаляції, коктейлі, приготовані на основі бутильованої столової і мінеральної води, фіточаїв, соків, рослинних сиропів.